Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2012. Május 14. 07:01, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Évtizedes probléma oldódhat meg

Évtizedes probléma oldódhat meg

Háromszázmillió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Fejér megyei Rácalmás Duna-parti löszfalának megerősítésére – közölte a város polgármestere.

Schrick István (Rácalmási Városvédő Egyesület) elmondta, a most elnyert forrást a löszpart-megerősítés negyedik ütemére fordítják. Az első kettővel már végeztek, a harmadik ütem a közbeszerzési eljárásnál tart. A munkálatok során vasbeton cölöpöket helyeznek el nagy mélységben, ezek fekszenek fel a löszfal alatti agyagágyon, s így támasztják meg a partfalat. Emellett a terület vízelvezetését dréncsövezéssel javítják.

A negyedik ütem támogatási szerződését a napokban aláírták, a tervek szerint az év vége felé kezdődhet a kivitelezés. A négy ütem összköltsége 1,4 milliárd forint, a ránk eső önrész 200 millió forint. Évtizedes problémát oldhatunk meg a fejlesztések révén – tette hozzá.

A polgármester szerint az első eredmények kézzel foghatóak, hiszen 2010-ben a sok csapadék következtében a tőlük északra fekvő Kulcs község és a délre lévő Dunaújváros Táborállás városrészének löszfalai is jelentősen megmozdultak. Az MTI kérdésére Schrick István hangsúlyozta, további pályázatokra is szükségük lesz, mert van még egy több száz méteres szakasz, amelyet szintén meg kell erősíteni.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: