Hírek
2012. Június 04. 22:09, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI | Kép: met.hu
Vihar - Kelet, északkelet felé vonul a zivatarrendszer
Az ország keleti, északkeleti része felé vonul a zivatarrendszer; a zivatargócok környezetében felhőszakadás, jégeső és viharos szél is előfordulhat - közölte Csonka Tamás meteorológus hétfő este az MTI-vel.
A középső országrészben helyenként előfordult 80 kilométeresnél is nagyobb sebességű széllökés, például Paks, Kecskemét és Pécs környékén - tette hozzá a szakember. A heves zivatarok miatt az ország középső területeire narancssárga, vagyis másodfokú riasztást adott ki Országos Meteorológiai Szolgálat.
Csonka Tamás elmondta: a hidegfront még a Dunántúlon van, az éjszaka keleti irányba vonul majd. Kedden délelőtt a Tisza vonalában lesz, kora délután hagyja el az országot. A hidegfront mögött megerősödik az északnyugati szél, több helyen kell majd számítani viharos széllökésekre, főként a Dunántúlon és az ország középső megyéiben.
A meteorológus szerint szerdától fokozatos felmelegedés várható, pénteken már meleg, nyárias idő lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.
2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
