Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2019. Szeptember 03. 18:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vidékre költöztek az autótolvajok

Vidékre költöztek az autótolvajok

Vidékről lopták el a személyautók felét a tolvajok az idei év első felében, soha ilyen magas arányt még nem közölt a rendőrség.

Változott a lista élmezőnye is: Opelből lovasítottak meg a legtöbbet a bűnözők, de rászálltak a Suzukikra is és feltűnt a listán egy soha nem látott márka is – derül ki a Vezess cikkéből.

Az ellopott személyautók és motorkerékpárok legfrissebb listáit közli összeállításában az ország vezető online autós szaklapja. Az cikk számos újdonsággal szolgál, amelyből a legfontosabb, hogy személyautókat gyakorlatilag fele-fele arányban tulajdonítottak el a fővárosból, illetve vidékről 2019 első felében – ez az arány korábban sosem létezett.

Autók terén változás, hogy idén eddig Opelből loptak a legtöbbet a tolvajok, miközben tavaly még csak a harmadik „legnépszerűbb” volt a márka. A Suzuki is nagyot lépett előre a sorban; a számok azt mutatják, hogy ezekre az autókra is rászálltak a bűnözők. Egyes márkák autóit azonban elkezdték hanyagolni. Például jóval kevesebb BMW-t és Škodát lovasítottak meg a tolvajok idén, mint 2018 első felében.

Érdekességeket tartalmaz a lopott motorkerékpárok listája is, amelyet 2019-ben egy 2003 óta nem létező gyártó, a Simson kétkerekűi vezetnek. Több japán tömegmárkát megelőzve negyedik rajta a Csepel, amelynek motorjaira tényleg csak az idősebbek emlékeznek. És a tolvajok.

Címkék: autótolvaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.