Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2019. Május 13. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Ukrajna újraindította az olajszállítást a szennyezés után a Barátság vezetéken

Ukrajna újraindította az olajszállítást a szennyezés után a Barátság vezetéken

Az ukrán Ukrtransznafta vállalat újra elindította a tranzitszállítást a Barátság kőolajvezetéken az európai felhasználók felé - számolt be a hétvégén a Facebookon az ukrán cég.

Az Ukrtransznafta közleménye szerint a szállítás szombat délután indult meg. A tájékoztatás alapján az Oroszországból származó kőolaj tranzitjának újraindítása részben azért valósulhatott meg, mert a magyar Mol vállalat szakértői kiegészítő vizsgálatnak vetették alá a csővezetékben lévő nyersolajt, és megerősítették, hogy készek átvenni a szállítmányt.

Ukrajna saját területén április 25-én állította le átmenetileg a Barátság kőolajvezetéken át érkező orosz kőolaj tranzitját, mert az európai megrendelők nem voltak hajlandók átvenni a szállítmányt, hivatkozva annak magas szerves klórvegyület tartalmára, amit a fehérorosz Gomeltransznyeft Druzsba vállalat április 19-én jelzett - emlékeztetett az UNIAN ukrán hírügynökség.

Moszkvából április 29-én jelezték, hogy megkezdték a tiszta nyersolaj pumpálását a Barátság kőolajvezetékbe.

Május 7-én az Ukrtransznafta vállalatnál azt közölték, hogy a tervek szerint május 20-ig a Barátság vezeték teljes rendszerét ismét visszahelyezik a megszokott üzemű működésbe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld

Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban

Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.

2026. Május 17. 14:00, vasárnap | Külföld

Brexit - A brit kormányfő egyik kihívója szerint Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az EU-hoz

Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az Európai Unióhoz - mondta szombaton Wes Streeting volt brit egészségügyi miniszter, aki Keir Starmer miniszterelnök tisztségére pályázik.