Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2019. Február 13. 15:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Túl vagyunk az influenzajárvány nehezén

Túl vagyunk az influenzajárvány nehezén

A múlt héten tetőzött az influenzajárvány az országban. Február 4. és 10. között 12 százalékkal kevesebb, 67 900 beteg fordult panaszával orvoshoz, mint az azt megelőző héten.

A fővárosban és 14 megyében csökkent, öt megyében – Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas és Zala – nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma az előző héthez viszonyítva – közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szerdai jelentésében.

A betegek kormegoszlásában nem történt lényeges változás az előző héthez viszonyítva. A betegek 34,7 százaléka gyermek, 33,1 százaléka fiatal felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 24,3 százaléka és 7,9 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki. A laboratóriumi vizsgálatok szerint többségében az influenza A vírus okozta a megbetegedéseket.

A járvány miatt a kórházak és az ápolási intézetek továbbra is fenntartják a látogatási tilalmakat.

Címkék: influenza, járvány

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok