Hírek
2019. Január 08. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI
Továbbra is súlyos gondokat okoz a havazás Bajorországban

Továbbra is súlyos gondokat okoz a havazás Bajorország déli részén, az Alpok térségében, hétfőn egy járásban katasztrófaállapotot hirdettek.
A német tartomány legmagasabban fekvő járásai közé tartozó Miesbachban egy sor utat lezártak, mert a vastag hótakaró miatt járhatatlanná váltak. Várhatóan még napokig nem tudják helyreállítani a közlekedés zavartalanságát, ezért a tengerszint felett mintegy 700 méteren fekvő alpesi járás valamennyi iskolájában tanítási szünetet rendeltek el egészen péntekig.
Több további járásban is szünetel a tanítás, és sokhelyütt a szél miatt mindig újraformálódó hótorlaszok nehezítik a közúti és a vasúti közlekedést. A térségben szombat óta csaknem 150 centiméternyi hó esett, és a hét második felében ismét heves havazásra és hóviharokra kell számítani.
Az Alpok bajorországi részén mindenütt nagy a lavinaveszély, a második legmagasabb, négyes fokozatú figyelmeztetés van érvényben. Tovább növeli a balesetveszélyt, hogy a hó súlya alatt ágak szakadnak le és fák dőlnek ki az erdőkben. Egy 44 éves sítúrázó az életét veszítette egy Bad Tölz-Wolfratshausen járásbeli erődben, mert rázuhant egy fa. Az egyedül túrázó férfi holttestét vasárnap délután találták meg. Ő a harmadik halálos áldozata a tartományt sújtó rendkívüli időjárásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:45, kedd | Külföld
Donald Tusk kormányfő bizalmi szavazást kezdeményez kormánya ellen
2025. Június 02. 06:58, hétfő | Külföld
Lengyel elnökválasztás - Karol Nawrocki nyert a végeredmények szerint
2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.
2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld
Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök
A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.