Hírek
2020. Január 30. 11:26, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több mint ötven fiktív céget mozgató fővárosi számlagyárat számolt fel a NAV
Több mint ötven fiktív céget mozgató fővárosi számlagyárat számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A bűnszervezet mintegy négymilliárd forint kárt okozott a költségvetésnek.
A hivatal csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a több tucat, strómanok által vezetett, láncolatba szervezett budapesti céget azért hozták létre, hogy valós teljesítés nélküli számlákat állítsanak ki vevőiknek, akik így fizetendő áfájukat csökkenteni tudták. A számlagyár ügyfelei a fiktív szolgáltatások ellenértékét átutalták a bukó cégeknek, majd jutalék fejében visszakapták pénzüket.
A bűnszervezet irányítói luxuskörülmények között éltek, a házkutatásokon milliós órák, ékszerek kerültek elő a háromszintes ingatlanból és a számlagyár irodájából. A házhoz, amelyet egyedileg gyártott Zsolnay porcelánbetétek díszítettek, hatalmas úszómedence és egy több millió forint értékű bár is tartozott - tették hozzá.
Ismertették, hogy a NAV nyomozói az országos akcióban egyszerre kilencven helyen tartottak házkutatást, 28 embert állítottak elő és hallgattak ki gyanúsítottként. Az okozott kár megtérítésére ingatlanokat, ékszereket, bankszámlákat zároltak több mint 600 millió forint értékben. A nyomozóknak segítő bankjegykereső kutya, Cappy jelentős mennyiségű készpénzt is talált.
A bűnszervezet irányítóját külföldi nyaralásából hazatérve a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, a másik két gyanúsítottat Budapesten vették őrizetbe. A bíróság elrendelte letartóztatásukat - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
