Városlista
2025. április 24, csütörtök - György

Hírek

2017. Május 20. 05:00, szombat | Sport
Forrás: mti

Tizenhét légióst hívott meg Storck a válogatottba

Bernd Storck szövetségi kapitány pénteken megnevezte azt a 17 idegenlégióst, akikre számít a magyar labdarúgó-válogatott soron következő két mérkőzésén.

A német szakvezető meghívta a pár napja még az U17-es Európa-bajnokságon játszó Szoboszlai Dominikot, míg az előző keretben nem szereplők közül Elek Ákosra, Nagy Dominikra és Kocsis Gergőre is számít.

A magyar szövetség honlapja szerint Storck telefonon egyeztetett az észak-amerikai bajnokság (MLS) góllövőlistáját vezető Nikolics Nemanjával, akivel abban állapodtak meg, hogy a támadó nem csatlakozik a csapathoz, mert klubja, a Chicago Fire június 4-én és 10-én bajnoki mérkőzést játszik.

A Magyarországon játszó meghívottak névsorát a jövő héten hirdeti ki a szakember azután, hogy egyeztetett a klubedzőkkel.

A magyar válogatott június 5-én az oroszokat fogadja a Groupama Arénában barátságos mérkőzésen, majd négy nappal később Andorrában játszik világbajnoki selejtezőmérkőzést.

A válogatott légiósainak kerete:
kapusok:
Gulácsi Péter (RB Leipzig), Megyeri Balázs (Greuther Fürth)
védők:
Bese Barnabás (Le Havre), Lang Ádám (Dijon), Kocsis Gergő (DAC), Kádár Tamás (Dinamo Kijev)
középpályások:
Nagy Ádám (Bologna), Elek Ákos (FK Almati), Szoboszlai Dominik (RB Salzburg), Dzsudzsák Balázs (Al-Vahda), Nagy Dominik (Legia Warszawa), Sallai Roland (Palermo), Gyurcsó Ádám (Pogon Szczesin), Kalmár Zsolt (Bröndby), Stieber Zoltán (Kaiserslautern)
támadók:
Szalai Ádám (Hoffenheim), Priskin Tamás (Slovan Bratislava)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 24. 07:39, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém döntetlent játszott a negyeddöntő első meccsén

A Veszprém 26-26-os döntetlent játszott a német SC Magdeburg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai, első mérkőzésén.

2025. Április 24. 07:37, csütörtök | Sport

MOL Magyar Kupa - Az örökrangadó megnyerésével ismét az FTC lesz a Paks döntős ellenfele

A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a vendég MTK Budapestet a labdarúgó MOL Magyar Kupa szerdai elődöntőjében, így ismét a zöld-fehérek lesznek a címvédő Paks ellenfelei a fináléban.

2025. Április 23. 07:54, szerda | Sport

Magyar Kupa - A címvédő Paks az első döntős

A címvédő Paks jutott be elsőként a labdarúgó Magyar Kupa fináléjába, miután a keddi elődöntőben 2-1-re legyőzte a vendég Zalaegerszeget.

2025. Április 22. 07:58, kedd | Sport

MOL Magyar Kupa - Megismétlődhet a tavalyi döntő

Megismétlődhet a tavalyi finálé a labdarúgó MOL Magyar Kupában, miután a címvédő Paks és a Ferencváros is favoritként lép pályára a keddi, illetve szerdai elődöntőben.