Hírek
2013. December 10. 12:53, kedd |
Kék hírek
Forrás: MTI
Tizenhárom városban csaptak be trafikosokat szlovák csalók
Az eddigi információk szerint 13 városban csaptak be pénzváltás ürügyén trafikosokat azok a szlovák csalók, akiket Sárbogárdon fogtak el és Zalaegerszegen előzetes letartóztatásba helyeztek - közölte a zalaegerszegi rendőrkapitányság vezetője keddi sajtótájékoztatóján.
Farkas Tibor arról számolt be, hogy a 41 és 43 éves férfi augusztusban érkezett Magyarországra, és először Győrben, majd az egész ország területén azzal tért be dohányboltokba, hogy vásárol és pénzt vált. Az eladókat azonban megtévesztették a nagycímletű bankjegyek többszöri váltásával és gyors forgatásával, és így alkalmanként 10 és 60 ezer forint közötti összegeket szereztek.
Zalaegerszegen szeptemberben követték el az első bűncselekményeket, de az azóta beszerzett adatok alapján Mezőberényben, Komáromban, Egerben, Ajkán, Pécsett és Szarvason is hasonló módszerrel csaltak, de még érkeznek információk más rendőrkapitányságoktól is. Az eddig ismert helyszíneken összesen 470 ezer forintot zsákmányoltak a csalók. A zalaegerszegi rendőrök a múlt csütörtökön Sárbogárdon fogtak el őket.
A bíróság szombaton elrendelte a két férfi előzetes letartóztatását. Valószínűleg még egy szlovák társuk is segédkezett a bűncselekmények elkövetésekor - mondta el a zalaegerszegi rendőrkapitány.
Farkas Tibor az MTI kérdésére hozzátette: a szlovák hatóságoktól már kértek, de még nem kaptak információt a két férfi múltjáról. Az elkövetőket többrendbeli, üzletszerűen elkövetett csalással gyanúsítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 17. 07:31, hétfő | Kék hírek
Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik a közutakon
Elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki az az országos közlekedésbiztonsági akció, amely ma kezdődik a közutakon.
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
