Hírek
2020. Június 19. 06:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Tíz országban jelenik meg Rubik Ernő könyve

Tíz külföldi kiadó vásárolta már meg a kiadási jogát Rubik Ernő Kossuth- és Széchenyi-díjas, világhírű játéktervező A mi kockánk című könyvének, ami Magyarországon szeptember 4-én jelenik meg a Libri Kiadó gondozásában.
A kiadó csütörtöki közleménye szerint a kötet még idén megjelenik az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Németországban, Hollandiában, majd többek között Olaszországban, Kínában és Dél-Koreában is.
Az A mi kockánk című kötetében a világhírű játéktervező mesél arról, hogy milyen volt számára végigkövetni a Rubik-kocka minden várakozást felülmúló sikerét és különös kalandjait a nagyvilágban. A könyvben Rubik Ernő beszél mindarról is, amit kreativitásról, problémamegoldásról, tanulásról gondol.
A mi kockánk tanulságos utazásra hívja az olvasót a matematika, a pszichológia, az oktatás, a képzőművészet, a design, az építészet és a popkultúra területén - mutatnak rá az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Mint írják, a Rubik-kocka sokkal több, mint pusztán egy lebilincselő rejtvény: igazi világjelenséggé vált. Könyvek, színdarabok és hollywoodi szuperprodukciók állandó szereplője, egyetemi kurzusok tárgya, világversenyek sporteszköze. A kocka, amely 40 évvel ezelőtt indult világhódító útjára, közel egymilliárd ember játéka lett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld
Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték
2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld
Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására
Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.