Hírek
2017. Október 13. 08:42, péntek |
Bulvár
Forrás: mti
Táppénzre mehet beteg kutyája gondozása miatt egy olasz nő

Táppénzre mehet beteg kutyája gondozása miatt egy olasz nő, mivel az illetékes bíróság úgy döntött, hogy a kutya betegsége \"családi okot\" jelent a munkából való fizetett távolmaradásra.
A római Sapienza Egyetem tanárát két nap fizetett szabadság illeti meg Cucciola nevű, 12 éves angol szetter kutyája műtétje miatt - közölte csütörtökön a LAV állatvédő szervezet.
Miután hiába kért munkaadójától fizetett szabadságot kutyája gondozására, a munkavállaló a LAV ügyvédjei segítségével bírósághoz fordult.
A bíró elfogadta az ügyvédjek érvelését arról, hogy munkából való távolmaradását "családi ügyként" kell kezelni. Az ügyvédek az olasz jog azon kitételével is érveltek, hogy börtönbüntetést vagy tízezer euróig terjedő bírságot szabhatnak ki arra, aki "súlyos szenvedésnek" tesz ki egy állatot.
"A bírósági döntés jelentős előrelépés, amely elismeri, hogy családtagok azok az állatok, amelyeket nem anyagi haszon vagy munkaképesség reményében tartannak" - közölte Gianluca Felicetti, a LAV elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár
Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben
Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.
2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár
Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál
2025. Május 13. 07:25, kedd | Bulvár
Új kutatóközpont nyílt Karikó Katalin támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen
Az antimikrobiális és a gombaellenes terápiák fejlesztését segítő új központ nyílt Karikó Katalin Nobel-díjas biokémikus anyagi és szakmai támogatásával hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
2025. Május 10. 08:59, szombat | Bulvár
XIV. Leó pápa - Erdő Péter: Robert Prevost pápává választása benne volt a levegőben
Robert Prevost bíboros pápává választása benne volt a levegőben, nem nagy a meglepetés, de annál nagyobb az öröm - nyilatkozta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az MTI-nek a pápaválasztás másnapján.