Hírek
2016. Október 05. 08:09, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Szíria: az amerikai fellépésben az új elnök hivatalba lépéséig nem várható változás
A Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatója szerint az Egyesült Államok Szíria-politikájában az elnökválasztási folyamat végéig nem várható változás.
Szalai Máté az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában emlékeztetett: az Egyesült Államokat korábban is sokat bírálták Szíria-politikája miatt, mert mindig ugyanazt a forgatókönyvet követve, az Oroszországgal való együttműködéstől várta a megoldást. Az Egyesült Államok a terrorizmus - az al-Kaida, a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet - elleni harcként tekinti a szír helyzet rendezését - mondta a kutató, megjegyezve: Oroszországnak viszont más érdekei is vannak Szíriával kapcsolatban.
Közölte: Barack Obama amerikai elnök nem nagyon szorgalmazta a beavatkozást Szíriában, még akkor sem, amikor vegyi fegyvert vetettek be az országban. Ennek nyomán az egyes szereplők egyre bátrabbakká váltak Szíriában.
Szalai Máté úgy vélekedett, az Egyesült Államokban a novemberi elnökválasztásig, s az új elnök hivatalba lépéséig, legalább februárig nem várható különösebb változás az Egyesült Államok Szíriával kapcsolatos fellépésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 11:00, kedd | Külföld
Ukrán külügyminiszter: készen állunk arra, hogy új lapot nyissunk az ukrán-magyar kapcsolatokban
2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen
Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.
2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld
Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban
Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.
2026. Május 17. 14:00, vasárnap | Külföld
Brexit - A brit kormányfő egyik kihívója szerint Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az EU-hoz
Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az Európai Unióhoz - mondta szombaton Wes Streeting volt brit egészségügyi miniszter, aki Keir Starmer miniszterelnök tisztségére pályázik.
