Hírek
2024. Május 08. 10:19, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra
Egyre több magyar vállalat lép be a kínai piacra, egyre több magyar vállalat kereskedik kínai partnerekkel, nő a turisztikai forgalom és egyre több hallgatót fogadnak kölcsönösen egyetemeink
- értékelte szerdán a Facebook-oldalán a külgazdasági és külügyminiszter azt a bejelentést, miszerint újabb egy évvel meghosszabbítják a vízummentes beutazás lehetőségét Kínába.
Szijjártó Péter azt írta a közösségi oldalán, hogy Hszi Csin-ping kínai elnök kedden Párizsban bejelentette, hogy tíz európai uniós ország, köztük Magyarország állampolgárai számára újabb egy évvel, 2025 végéig meghosszabbítják a vízummentes beutazás lehetőségét.
"Nagyra értékeljük ezt a döntést, hiszen ez hozzájárul a gazdasági, kereskedelmi, turisztikai és oktatási kapcsolataink további fejlesztéséhez" - fogalmazott a tárcavezető.
Hozzátette, hogy számunkra ez a döntés komoly könnyebbséget jelent.
"A kölcsönös tiszteleten alapuló, jó együttműködés jegyében" szerdától a Kínában működő magyar konzuli szolgálat az európai vízumkódexben rögzített 15 napos határidő helyett 48 órán belül elbírál minden üzleti célú magyarországi beutazás céljából benyújtott kínai vízumkérelmet - jelentette be Szijjártó Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
