Városlista
2025. június 24, kedd - Iván

Hírek

2012. Május 12. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Sokan nem rendelkeznek adójuk 1 százalékáról - több pénz marad az államkasszában

A múlt esztendőben 3,4 millió magánszemély kétszer 13,7 milliárd forintot, összesen 27,5 milliárdot ajánlhatott volna fel.

Az érintettek közül kétmillióan éltek a lehetőséggel, ám mindkét százalékát csupán 1,3 millió személy indította útnak - írja a Magyar Nemzet.

A hazai civil szféra képviselőinek így összesen 9,2 milliárd forintot címeztek a polgárok, míg a vallási élet résztvevőit 5,1 milliárdhoz, a Nemzeti tehetségprogramot pedig másfél milliárdhoz juttatták. Mindez egyben azt is jelenti, hogy a tavalyi 27,5 milliárd forintból 16 milliárd sorsáról rendelkeztünk, vagyis több mint 11 milliárd forintot a kincstárban hagytunk. Az egyszázalékos összegek sorsának alakulásáról az adóhivatal márciusban küldött részletes beszámolót az Országgyűlés szakbizottságának. Ebből – a fentieken túl – számos érdekesség is kiderül. Például az, hogy a tavalyi 16 milliárdból 11 milliárdot a budapesti szervezeteknek ajánlottak fel. A legkevesebbet, nyolcvanmillió forintot Nógrádba küldték, Somogyba 121 millió, Tolnába 140 millió érkezett.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.

2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma

Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.