Hírek
2024. December 27. 08:29, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Rétvári Bence: januártól átlagosan 21,2 százalékkal tovább nő a tanárok és az óvónők bére

Magyarország történetének legnagyobb tanárbéremelése zajlik: az idei 32,2 százalékos emelkedés után januártól átlagosan 21,2 százalékkal tovább nő a tanárok és az óvónők bére
2025-ban az átlagos tanárbér 844 ezer forint lesz - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
Rétvári Bence kiemelte, így négy év alatt összesen több mint 93 százalékkal emelkednek a tanárbérek, ami azt jelenti, hogy közel megduplázzák a pedagógusok bérét.
További jó hír, hogy az év végén az állami iskolákban 187 500 forintos átlagos céljuttatást kapnak a tanárok. Ennek egy része fix, 75 ezer forint, a többi része pedig teljesítményarányos
- ismertette.
Hozzátette: ez azt jelenti, hogy akik intenzívebben foglalkoznak a diákokkal az órákon, jobban le tudják kötni a figyelmüket, élvezhetőbben, érdekesebben tudják előadni a tananyagot, akik órán kívül is többet foglalkoznak a diákokkal, azok magasabb összeghez juthatnak.
Az államtitkár rámutatott arra, hogy a tanárbéremelésnek már most látható eredményei vannak, hiszen háromezerrel többen tanítanak ma már az iskolákban, mint pár hónappal ezelőtt, illetve a felsőoktatásban rekordmagas, 15 ezres volt a pedagógusképzésre felvettek száma.
"Ezek mind azt a célunkat szolgálják, hogy a lehető legjobb képességű tanárok tanítsák a gyerekeket, a gyerekek a lehető legnaprakészebb tudást kapják és a lehető legversenyképesebb végzettséggel fejezzék be az iskolai tanulmányaikat" - hangsúlyozta Rétvári Bence.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.