Hírek
2019. Október 01. 13:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Pizzafutárnak álcázta magát egy rabló Budapesten

Többszörösen minősített rablás kísérlete miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség egy férfi ellen, aki magát motoros pizzafutárnak kiadva egy óraszaküzletben fegyverrel akart értékeket szerezni
– közölte az ügyészség kedden az MTI-vel. A 48 éves férfi 2018 decemberében az V. kerületi Vadász utcai óraszaküzlet ajtaján kopogott be a fején bukósisakkal, a kezében pedig pizzásdobozzal.
A férfi az ajtót nyitó eladót egy forgótáras pisztollyal az üzlet pincehelyiségébe kényszerítette, ahol a két üzlettulajdonos és egy vevő tartózkodott. A rabló a fegyverrel mindannyiukat megfenyegette, ha nem engedelmeskednek, lelövi őket.
Az eladónak átadott egy sporttáskát, hogy az órákat pakolja bele. Eközben az egyik tulajdonos rosszullétet színlelt, kérlelte a férfit, hogy engedje vizet inni. A támadó ezt először megtagadta és bántalmazta a sértettet, végül azonban beleegyezett abba, hogy a másik férfi kimenjen a konyhába.
A sértett a lehetőséget kihasználva felszaladt a lépcsőn a földszinti üzlethelyiségbe. A rabló ekkor rálőtt, hogy megállítsa, azonban nem találta el.
A tulajdonos kimenekült az utcára és rendőrségért kiáltott, eközben a rabló a motorjához ment. A sértett megkísérelte megállítani, a rabló ekkor ismét rálőtt, ezúttal sem találta el, majd elmenekült a helyszínről.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói a férfit egy hónapon belül azonosították, a Terrorelhárítási Központ fogta el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.