Városlista
2025. november 17, hétfő - Hortenzia, Gergő

Hírek

2020. Június 26. 13:01, péntek | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:- illusztráció: pixabay

Oroszországban az április végi szintre csökkent a járvány terjedési sebessége

Oroszországban az április végi szintre csökkent a járvány terjedési sebessége

Oroszországban 6800-ra csökkent az egy nap alatt újonnan diagnosztizált Covid-19-fertőzések száma, amely április 29. óta a legalacsonyabb napi növekményt jelenti

- közölte az egészségügyért is felelős orosz miniszterelnök-helyettes pénteken Moszkvában. "Ma az újonnan kimutatott esetek száma hétezer alá, 6800-ra csökkent. Ez számunkra nagyon kellemes szám, és nagyon számítunk arra, hogy a tendencia az elkövetkező napokban és hetekben folytatódni fog" - mondta Tatyjana Golikova.

Április 29. óta először mutattak ki hétezer alatti új fertőzöttet, ami egyúttal rekordalacsony, 1,1 százalékos napi növekményt jelentett. Az igazolt Covid-19-fertőzések száma ugyanakkor elérte a 620 794-et, amivel Oroszország a harmadik helyen áll a világon az Egyesült Államok (2 422 312) és Brazília (1 228 114) mögött.

Az újonnan diagnosztizált fertőzöttek 28,5 százaléka tünetmentes. Az aktív esetek száma 2364-gyel 227 861-re csökkent. A halálozások száma 176-tal 8781-re, a gyógyultaké pedig 8988-cal 384 152-re emelkedett.

Moszkvában a diagnosztizált fertőzések száma csütörtökre 813-mal 218 604-re, a halottaké 25-tel 3694-re, a gyógyultaké pedig 1997-tel 144 191-re nőtt.

Az országban a járvány kezdete óta több mint 18,4 millió, az elmúlt nap folyamán pedig 286 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 303 ezer embert tartanak megfigyelés alatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.