Hírek
2013. December 19. 14:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: pannonmedia.hu | Füssy Angéla
Olaszfaluban fehér lesz a karácsony

Olaszfalu az egyetlen település a régióban, amit ma is legalább 20 centis friss hótakaró fed. A faluban harmadik napja esik a hó megállás nélkül, vagyis pontosabban csak a falu egyik felében.
A különleges jelenséggel a 82-es út olszfalui elágazójánál találkozhatunk, egészen a falu közepéig, ott aztán mintha elvágták volna… újra csak dér, zuzmara. A település lakói csak találgatnak, mi lehet az oka a kitartó havazásnak. Bár az eplényi sípálya munkatársa ezt cáfolta, a meteorológusok szerint is összefüggés van a hóágyúzás és az Olaszfalut borító hótakaró között.
Nem ez az első alkalom, hogy míg a megye többi településén száraz és szürke a tél, addig Olaszfaluban szakad a hó. Kovács Győző, a veszprémi Szikla meteorológusa szerint arról van szó, hogy a hóágyúzáskor úgynevezett kondenzációs magvak keletkeznek, amit a térségben uralkodó enyhe déli áramlat éppen Olaszfalu fölé visz. A nedves páradús levegőből pedig hópelyhek képződnek.
Olaszfaluban sokan örülnek a télnek, azt mondják, ők már csak legyintenek a meteorológiai előrejelzésekre, melyek száraz, fekete karácsonyt jósolnak, mert, hogy falujukban biztosan fehérek lesznek az ünnepek.
Mivel azonban a húsz centis hó miatt utakat, udvart takarítani, lapátolni is kell, akad, aki bosszús a furcsa olaszfalui havazásra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.