Hírek
2016. Január 12. 08:13, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Vért akarunk...
Az elmúlt évben 405 ezer egységnyi vért adtak a véradók, ami éppen csak fedezi a kórházak igényeit, vagyis növelni kell a véradók számát
- jelentette ki az Országos Vérellátó Szolgálat vezetője az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Az egészségügy működése szempontjából a megnyugtató mennyiség 415 ezer egységnyi vér volna, ám volt olyan esztendő, amikor 419 ezer egységnyi vért szolgáltattak a donorok - közölte Jákó Kinga. Éppen ezért - folytatta - különböző akciókkal kívánják véradásra ösztönözni az embereket.
Ezt szolgálta a tavalyi adventi kezdeményezésük, aminek keretében minden véradóra kötöttek biztosítást: ha balesetet szenvednek a következő évben, akkor "kórházi napidíjban" részesülnek - mondta. A kezdeményezés több mint 3100 új véradót eredményezetett - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
