Hírek
2016. Január 08. 07:41, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Németországi molesztálás - szervezettségre utalnak a jelek
A szilveszterkor Kölnben és más német városokban történtek arra utalnak, hogy az elkövetők szervezetten, nagy csoportban és rendkívül brutálisan követtek el bűncselekményeket
- mondta Bakondi György csütörtökön az M1 aktuális csatorna műsorában.A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a kölni események kapcsán furcsának nevezte a rendőri erők határozatlanságát és hozzátette, hogy figyelemreméltó a német média hallgatása is az ügyben.
Elmondta azt is, hogy az unió migránspolitikájában nem a biztonságra és a külső határok őrzésére helyezte a hangsúlyt, hanem a befogadásra.
Ez mostanra megváltozott - tette hozzá. Érezhető ez az EU vezető politikusainak nyilatkozataiból, így például David Cameron brit kormányfő megnyilvánulásaiból, aki éppen csütörtökön találkozott Budapesten Orbán Viktor miniszterelnökkel.
"Azt mondhatjuk, hogy ma már nem vitatott, hogy a külső határok őrzését meg kell oldani szilárdan, ahhoz, hogy Európa biztonsága garantálható legyen" - mondta.
Csaknem egy héttel a nők ellen szilveszter éjjel elkövetett tömeges szexuális zaklatásokat és rablásokat követően a szerdán ismertetett legfrissebb adatok alapján Kölnben több mint 100, Hamburgban pedig 50 feljelentés tettek a hatóságoknál. Kisebb mértékben, de történtek hasonló bűncselekmények Stuttgartban is. Éles bírálat érte a ZDF német közszolgálati televíziót, amiért csak napokkal később számolt be a történtekről.
A rendőrségi jelentések szerint szilveszter este mintegy ezerfős csoport gyűlt össze a kölni főpályaudvar előtti téren, majd petárdázni kezdtek. Mikor a rendőrség közbelépett, kisebb csoportok alakultak, s ezt követően kezdtek nőket körbevenni, szexuálisan zaklatni és kirabolni. Szemtanúk egybehangzó nyilatkozata szerint a támadók "kinézetük alapján az arab vagy az észak-afrikai térségből származtak".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld
Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.
2026. Május 19. 11:00, kedd | Külföld
Ukrán külügyminiszter: készen állunk arra, hogy új lapot nyissunk az ukrán-magyar kapcsolatokban
2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen
Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.
2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld
Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban
Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.
