Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2020. Február 12. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Nem fertőződött meg koronavírussal a Fülöp-szigeteken tartózkodó magyar nő

Nem fertőződött meg koronavírussal a Fülöp-szigeteken tartózkodó magyar nő

Nem fertőződött meg koronavírussal, így elhagyhatja a kórházat az a Fülöp-szigeteken tartózkodó magyar nő, akin korábban a betegség tünetei jelentkeztek

- mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden a közösségi oldalára feltöltött videójában. Szijjártó Péter közölte: az érintetten két tesztet is elvégeztek, de egyik sem mutatta ki a vírus jelenlétét.

A külszolgálat továbbra is kapcsolatot tart a magyar nővel - tette hozzá.

Ugyancsak folyamatos kapcsolatot tartanak fenn a magyar diplomaták azzal a három magyar emberrel, akik a Japán partjainál karanténba zárt hajón rekedtek. A vesztegzár február 19-éig tart. A miniszter reményét fejezte ki, hogy a hajón dolgozó és mindeddig tünetmentes magyarok egészségesen hagyhatják el az óceánjárót.

Szijjártó Péter arról is beszámolt, hogy Kínában 188 magyar regisztrált konzuli védelemre. Velük is folyamatos kapcsolatban áll a külszolgálat, és szükség esetén segítséget nyújt számukra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.