Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2019. Március 13. 15:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nem dőlt meg a gázfogyasztási csúcs télen

Nem dőlt meg a gázfogyasztási csúcs télen

Se a napi, se a téli földgázfogyasztási rekord nem dőlt meg december eleje és február vége között - derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szerdán közölt összesítéséből.

A legmagasabb napi fogyasztást 65 millió köbméterrel december 19-én mérték. A korábbi adatok szerint a tavalyi csúcsérték 66,5 millió köbméter volt február 27-én, 2017. január 10-én pedig majdnem 70 millió köbméter földgáz fogyott.

A téli hónapok teljes fogyasztása is alacsonyabb, mint 2016-2017-ben, hiszen a 4,36 milliárd köbméteres földgázfelhasználás elmarad a tavaly előtti 4,57 milliárd köbméter. Magasabb volt viszont, mint a 2015-2016-os 3,78 milliárd és az egy évvel ezelőtti 4,1 milliárd köbméteres téli összérték.

A fogyasztás február 23. óta folyamatosan csökken, az utolsó téli napra 32,9 millió köbméterre esett. A téli ellátásbiztonság műszaki háttere megfelelő volt, a lakossági gázfogyasztást a behozatal, a belföldi kitermelés és a tartalékok biztonságosan fedezték, tavaszra a tárolókban 1,77 milliárd köbméter földgáz maradt - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.