Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2014. Július 29. 12:53, kedd | Külföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció

Molotov-koktélokat dobtak egy németországi zsinagógára

Molotov-koktélokat dobtak egy németországi zsinagógára

Több Molotov-koktélt dobtak kedden egy zsinagógára a németországi Wuppertalban.

A helyi rendőrség és ügyészség közleménye szerint az eset hajnalban történt a Barmen nevű városrészben lévő zsinagógánál. A hatóságokat egy környékbeli lakos riasztotta a tűz miatt. Az eddig feltárt adatok szerint hárman dobáltak gyúlékony anyaggal töltött palackokat a zsinagóga bejárata felé. Egy feltételezett elkövetőt őrizetbe vettek, a 18 éves fiatalember állampolgárságát még nem sikerült megállapítani.

Senki nem sérült meg, a 2002-ben átadott épületben nem esett kár.

Az utóbbi hetekben számos antiszemita megnyilvánulás történt a Gázai övezetben indított izraeli hadművelet miatt szervezett németországi Izrael-ellenes tüntetéseken, és a berlini antiszemitizmus-kutató központ kedden bemutatott vizsgálata szerint az interneten rendkívüli mértékben megsokasodtak a zsidóellenes írások, bejegyzések, hozzászólások.

Vezető német politikusok - köztük az államfő és a kancellár - és közéleti személyiségek elítélték az antiszemita jelenségeket, és felszólítottak arra, hogy mindenki emelje fel szavát a zsidóellenes megnyilvánulások ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből

2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld

Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.