Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2013. Augusztus 13. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: MNO

Mobiltechnológia lesz a BMW következő modelljében

Mobiltechnológia lesz a BMW következő modelljében

A mai okostelefonok egyik legnagyobb problémája, hogy a hatalmas kijelző törékeny. Ennek megakadályozására már több technológiát is kifejlesztettek, az egyik pedig felkeltette a BMW figyelmét, és a gyártó a következő sportautójába már be is építi a különleges üveget.

Bár folyamatosan igyekeznek megtalálni a jövő közlekedéshez szükséges energiáját, mindeddig nem következett be igazi áttörés. Jelenleg elektromos árammal üzemelő járművek tűnnek a leginkább befutónak, ám a magas ár és a drága akkumulátor miatt még nem mondhatnánk, hogy nagy számban futnának a világ útjain.

A BMW ennek ellenére nem adja fel, és a hibrid modellek mellett létrehozott egy külön kategóriát a tisztán elektromos járművei számára. Az i névre keresztelt család első tagja a kissé furcsa formájú i3 lett, ám most készülőben van az igazi csúcs, az i8 nevet viselő sportautó. Most kiderült, hogy ez az 50 millió forint körüli áron piacra kerülő jármű várhatóan egy, az okostelefonoknál ismert, erősített anyaggal kerül a kereskedésekbe. Bár az üveg gyártóját jelenleg homály fedi, elképzelhető, hogy a Corning által fejlesztett Gorilla Glassről van szó. Ezzel a lépéssel a bajor vállalat valószínűleg jó pár kilogrammot megspórolna, ami akár pluszkilométereket is jelenthet egy elektromos jármű számára.

Címkék: bmw, okostelefon

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.