Hírek
2016. Március 30. 07:44, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Merényletekhez köthető sejt felszámolása miatt lehetett csökkenteni a terrorkészültséget
Felszámolták azt a terrorista sejtet, amelyhez a brüsszeli merényletek köthetők, így nem volt indoka, hogy Magyarország fenntartsa a kettes terrorkészültségi fokozatot
- mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója kedd este az M1 aktuális csatornán.
Bakondi György, akit azzal kapcsolatban kérdeztek, hogy a belügyminiszter módosította a magyarországi terrorkészültségi fokozatot, arról beszélt: tart a kiterjedt, nagy nyomozás a brüsszeli merényletek ügyében, és nemcsak Belgiumban, hanem Hollandiában, Franciaországban, Németországban és Olaszországban is fogtak el a támadásokhoz köthető embereket.
Így - fejtette ki - a rendőri erők a titkosszolgálatok közreműködésével felszámolták azt a terrorista sejtet, amelyhez "vélhetőleg a párizsi és a brüsszeli támadások is köthetők". Elfogták, vagy tűzharcban lelőtték annak tagjait - tette hozzá.
Közölte: jelenleg tisztán látható, hogy ez a sejt miként épül fel, kik voltak a meghatározó tagjai, milyen információk és logisztika segítette őket, hogyan érkeztek Európába az egyes terroristák, ezért nem volt indoka, hogy fenntartsák a magas, kettes terrorkészültségi fokozatot.
Pintér Sándor belügyminiszter kedden 13 órától módosította a Magyarország területére érvényes terrorfokozatot, jelenleg a hármas (közepes) fokozat van érvényben - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel.
Múlt kedd reggel terrortámadásokat követtek el Brüsszelben, a Zaventem nemzetközi repülőtéren és a Maelbeek metróállomáson. A terrortámadások következtében a legfrissebb összesítések szerint legalább harmincöt ember életét vesztette, és mintegy háromszáznegyvenen megsebesültek, köztük két magyar állampolgár. A támadásokat a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet vállalta magára.
Magyarországon a brüsszeli merényletek előtt, a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzettel összefüggésben a hármas készültség volt érvényben, ezt emelték kettes fokozatra múlt kedden.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása