Városlista
2026. február 17, kedd - Donát

Hírek

2021. Augusztus 03. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Már több mint félmillión töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőíveket

Már több mint félmillión töltötték ki a nemzeti konzultációs kérdőíveket

A nemzeti konzultációs kérdőívet eddig 547 496-an töltötték ki - közölte a kormányszóvivő hétfőn a Facebook-oldalán.

Szentkirályi Alexandra azt mondta: a nemzeti konzultáció célja, hogy a magyarok közösen döntsenek arról, milyen irányt vegyen az életük a koronavírus-járvány után.

Fontosnak nevezte a közös döntést a járvány utáni életről, a minimálbér-emelésről, a környezetvédelemről, a migrációról, a családiadó-visszatérítésről vagy éppen a gyermekvédelmi törvényről. Hiszen nem mindegy - tette hozzá -, hogy például a környezetkárosítást a magyar családok vagy a szennyeződésért felelős nagyvállalatok fizetik meg.

Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott: a konzultáció jó lehetőség, hogy véleményt mondjunk a minket érintő kérdésekről. Azt kérte, hogy aki eddig nem küldte vissza a kérdőívet, éljen ezzel a lehetőséggel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt

2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban

2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld

Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében

Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül