Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2017. December 22. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Már csak pár napig lehet fizetni a régi húszezressel

Már csak pár napig lehet fizetni a régi húszezressel

Már december 31-ig lehet fizetni a régi húszezer forintos bankjegyekkel, mert a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az év végén bevonja azokat a forgalomból - figyelmeztet honlapján a jegybank.

Január 1-jétől már csak a két évvel ezelőtt forgalomba hozott, korszerűbb húszezer forintos bankjegyeket lehet használni a vásárlások során, a kereskedők nem kötelesek elfogadni a bevont, régi bankjegyeket.

A be nem cserélt régi húszezer forintosok nem veszítik el értéküket, a bank- és postafiókokban még három évig, az MNB lakossági pénztárában pedig húsz évig - azaz 2037. december 31-ig - díjmentesen átválthatók azonos címletű törvényes fizetőeszközre - közölte a jegybank.

A közlemény kitér arra is, hogy a húszezer forintos bankjegyek cseréje eredményes volt, a régi bankjegyek december közepén már csak a forgalomban levő összes húszezer forintos bankjegy 4 százalékát tették ki.

Az MNB arra is felhívja a figyelmet, hogy a régi tízezer forintosok bevonásáról még nem született döntés, így ezek a bankjegyek az újakkal együtt továbbra is korlátozás nélkül használhatóak.

A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapján további naprakész, részletes információk érhetők el (https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.