Hírek
2023. November 02. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Magyarországon fogják gyártani a Gidrán harcjárművet

Harcjárművek magyarországi gyártására írtak alá egyetértési nyilatkozatot kedden török hadiipari vállalati vezetők, valamint az N7 Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Holding Zrt. vezérigazgatója, Palkovics László és a Rába Autóipari Holding Nyrt. vezérigazgatója, Hetzmann Béla, írja az MTI.
Mindezt Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter jelenlétében tették, aki az aláírás után kijelentette,magyar haderőfejlesztés „magabiztosan halad előre”, és hogy a magyar kormány már 2015-ben felismerte, hogy közeledik a „veszélyek kora”.
A létrejövő vegyes vállalat célja, hogy a Nurol Makina Gidrán páncélozott harcjárműveket gyártson a magyar honvédségnek. Az N7 holding Zrt. a közreműködésével nem csupán gyártási, illetve összeszerelési feladatokban vesz részt, hanem kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységekben is. A létrejött vegyes vállalatot Gidrán névre keresztelték. A miniszter elárulta,a nevet egy ősi magyar lófajta után választották, amelyet a huszárok jó küzdőképessége miatt használtak.Szalay-Bobrovniczky szerint a kormány éppen az egyre komolyabb kelet-európai régiót érintő biztonsági kihívások miatt fegyverzi át a magyar haderőt, felkészítve arra, hogy garantálják a magyarok életének és vagyonának védelmét.
Mindezt úgy kell elérni, hogy függetlenek lehessünk a beszállítói kockázatoktól, fejtette ki a miniszter, aki szerint komoly védelmi ipart kell építeni, amiből ráadásul még az ország is fejlődhet. Ebben tekint országunk stratégiai partnerként Törökországra.
Azt is elmondta: a Gidrán harcjárműbe már korábban is integráltak kiegészítő rendszereket Kaposváron, de mostantól magát a járművet is Magyarországon fogják gyártani, méghozzá Győrben, a Rába vállalatnál. Legalább 200 új munkahely létesül a megállapodás nyomán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.