Hírek
2018. Április 09. 14:22, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kutyatámadás miatt vádat emeltek egy zalaegerszegi nő ellen
Súlyos testi sértés miatt vádat emeltek egy zalaegerszegi nő ellen, akinek a kutyája tavaly szeptemberben úgy megharapta az asszony idős szomszédját, hogy a férfinak amputálni kellett az egyik ujját
– tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t. Pirger Csaba közölte: a négyéves staffordshire terrier gazdája, egy zalaegerszegi nő nem megfelelően gondoskodott a kutya őrzéséről, ezért az állat a kerítésen át többször is megszökött.
Tavaly szeptemberben az eb átjutott a szomszédos családi ház udvarába, ahol megtámadta az ott élő idős férfi németjuhász kutyáját. A férfi megpróbálta szétválasztani a két állatot, de a beszökött kutya megharapta a bal kézfejét.
A férfi segítségére sietett a fia, aki megpróbálta ellökni az idegen kutyát, az azonban őt is megharapta. A fiatalabb férfinak csak ezután sikerült megfognia az állatot, amit átlökött a szomszéd udvarba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
