Városlista
2025. július 24, csütörtök - Kinga, Kincső

Hírek

2019. December 23. 12:54, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kozma Imre: karácsony üzenete az is, hogy szabaduljunk meg előítéleteinktől

Kozma Imre: karácsony üzenete az is, hogy szabaduljunk meg előítéleteinktől

A karácsony üzenete az is, hogy szabaduljunk meg előítéleteinktől, és higgyük el, hogy mindannyian egyformák vagyunk

- fogalmazott Kozma Imre, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi vezetője az M1 csatorna vasárnap esti műsorában.

Kozma Imre szerint jó lenne, ha az emberek a megváltó igazi üzenetét magukévá tudnák tenni. Krisztus szeretete ugyanis azt jelenti, hogy az ember, ha igazán szeret, akkor magánál jobban szereti a másikat. Ezért az önszeretetünkből kell kibontakozni és nyitottá válni arra, hogy a másik emberben azt a valakit lássuk, aki szerethető - mutatott rá.

Kiemelte: az embereknek rá kell jönni arra, hogy mi mindenre képesek, és ez akkor derül ki, amikor elindulnak a másik felé. A legszegényebbeknek és a hajléktalanoknak persze az étel és a ruha is fontos, de valójában nekik is arra van szükségük, hogy valaki néven szólítsa őket, hogy valakinek ők is fontosak legyenek - hangsúlyozta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.