Hírek
2012. Május 30. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Komoly bírságot jelenthet, ha nem nézik a naptárat
Félmilliós bírságra is számíthatnak azok a cégnyilvántartásban szereplő, kettős könyvvitelt vezető cégek...
Amelyek a számviteli törvény szerinti beszámolót elektronikus úton május 31-ig nem küldik meg a céginformációs szolgálat részére a kormányzati portálon keresztül – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden.
A közlemény szerint amennyiben az állami adóhatóság a céginformációs szolgálat által továbbított adatok alapján a beszámoló letétbe helyezésére és közzétételére előírt törvényi határidő eredménytelen elteltét állapítja meg, 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírság kiszabása mellett felhívja az adózót arra, hogy kötelezettségének 30 napos határidőn belül tegyen eleget.
Amennyiben ez az időtartam eredménytelenül telik el, az adóhatóság a határidő elteltét követő napon 60 napos határidő tűzésével újabb, 1 millió forintig terjedő mulasztási bírság kiszabása mellett ismételten felhívja az adózót kötelezettsége teljesítésére.
Abban az esetben, ha az adózó a beszámoló letétbe helyezési, illetve közzétételi kötelezettségének az ismételt felhívás időtartama alatt sem tesz eleget, az állami adóhatóság a cégbíróságot elektronikus úton haladéktalanul értesíti az adózó adószámának felfüggesztés nélküli hivatalból történő törléséről, és egyúttal kezdeményezi a cég megszűntnek nyilvánítását.
A cégbíróság, megállapítva a cég mulasztását, legkésőbb az állami adóhatóság értesítésének beérkezésétől számított húsz napon belül megszűntnek nyilvánítja a társaságot.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
