Hírek
2016. Augusztus 01. 07:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kiiktathatóvá válik Magyarországon a gyerekek ketrecharca
Azzal, hogy két évvel a jogszabály-módosítás után a bíróság jogerősen is feloszlatta a gyerekek ketrecharcát szervező egyesületet, remény van arra, hogy ezt a műfajt kiiktatjuk Magyarországon
- mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
Rétvári Bence emlékeztetett: két éve hívta fel a sajtó a figyelmet arra, hogy 10-12 éves gyerekeket küldenek védőfelszerelés nélkül a ringbe és fogadnak a harcuk kimenetelére egy olyan műfajban, amelyben akár egész életükre kiható, súlyos sérüléseket szerezhetnek a küzdők.
Utalt arra: akkor a kormány azonnal kezdeményezte a jogszabályok módosítását, az ilyen küzdelmek feltételeinek jelentős szigorítását, benne az alsó korhatár bevezetésével, az ügyészség alapos munkájának eredményeként pedig most sikerült jogerősen feloszlatni az egyesületet.
Elmondta, a tízes éveik elején járók nem tudják olyan mértékben felmérni e sérülések következményeit, mint a felnőttek, ezért is említette "a nehezebb sorsú gyerekek kihasználásának egyik módjaként" ezeket a küzdelmeket.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt
2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban
Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
