Hírek
2011. December 13. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Kiadósat lakmározott, mielőtt lelőtték volna

Bőségesen étkezett, és a halál is teli hassal érte Ötzit, a rézkori gleccsermúmiát.
Húsz évvel a természetes módon megőrződött múmia megtalálása után a kutatók még mindig találnak új információkat és újabb felfedezésekre bukkannak Ötzivel kapcsolatban – olvasható az io9.com tudományos honlapon. A legutóbbi vizsgálatok cáfolják azt a feltételezést, miszerint Ötzi az Alpokon át tartó hosszú, fárasztó út után hunyt el. A szakértők ugyanis részben megemésztett kecskehúst találtak a múmia gyomrában – ez arra utal, hogy kevesebb mint fél órával utolsó vacsoráját követően halt meg.
Albert Zink kutató szerint nyílvesszővel lőtték meg, és 30-60 perccel az étkezése után halt meg Ötzi. Az pedig, hogy csupán húsz évvel a tetem megtalálása után vizsgálták meg a gyomor tartalmát, nem meglepő: eddig ugyanis nem tudták pontosan, hol található a szerv. Ötzi gyomra a mumifikálódási folyamat során elmozdult, így eddig a vastagbelét hitték a gyomornak.
A vizsgálat során megtalálták Ötzi három epekövét is, ami az állati zsírban gazdag táplálék miatt alakulhatott ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.
2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen
A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.