Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2011. Augusztus 04. 07:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Ketrecbe zárták Mubarakot

Ketrecbe zárták Mubarakot

Hordágyon vitték be a bírósági tárgyalásra Hoszni Mubarakot, majd egy acélketrecbe zárták a volt egyiptomi államfőt.

A megbuktatott elnököt és fiait korrupcióval vádolják, és azzal, hogy engedélyt adtak a Tahrír téri tüntetők meggyilkolására. Ha Mubarakot bűnösnek találják, ki is végezhetik.


Kedden kezdődött Hoszni Mubarak és fiainak pere Kairóban, a katonai akadémián berendezett ülésteremben. A volt államfő a vád szerint éles lőszer bevetésére adott engedélyt a rendőrségen a Tahrír téri forradalmárokkal szemben; Habib al-Adli, aki korábban belügyminiszterként vett részt a kormányzásban, személyesen adta a tűzparancsot – jelenleg ő is a vádlottak padján ül. A Mubarak-fiúkat – apjukkal együtt – korrupciós ügyekben való érintettséggel gyanúsítják, és szintén ketrecbe zárva vesznek részt a tárgyaláson.


A betegeskedő Hoszni Mubarakot hordágyon hozták el a tárgyalóterembe; úgy tudni, az egykori államfő rákos, és egy infarktuson is átesett – sokan ezért kételkedtek abban, hogy egyáltalán megjelenik a bíróság előtt. A rendkívüli biztonsági előkészületekkel kísért pert élőben közvetíti az egyiptomi tévé is, így több millióan láthatják majd. A tárgyalás kimenetele kihathat a Tahrír téren újrakezdődő demonstrációkra is – a tüntetők az átmeneti kormány működése ellen tiltakoznak, akciójukat azonban a Ramadán időszakára felfüggesztették.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: egyiptom

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld

Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt

Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.

2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld

Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban

Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.