Hírek
2012. Február 16. 07:40, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI - Fotó: IMDb
Kétes alakok a Balkán „másik” oldalán - VIDEÓ
Angelina Jolie háborús filmje mellett a Balkán másik oldala is megmutatkozik.
A Parada című fekete komédia a belgrádi melegfelvonulás történetével mutatja be – humort sem nélkülözve – a térséget terhelő nehézkes emberi kapcsolatokat.
Srdjan Dragojevic fekete komédiája nagy sikert aratott a németországi mustrán, ahol a Balkán eddig leginkább Angelina Jolie boszniai háborús filmje, A vér és méz földjén című alkotás révén jutott szerephez.
A szerb fővárosban nem látják szívesen a melegbüszkeség alkalmából tartott felvonulásokat: vagy betiltják, vagy utcai zavargásokba torkollik, mint ahogy az 2010-ben is történt. Srdjan Dragojevic filmje egy évvel a 2010-es események előtt játszódik: melegaktivisták egy csoportja felbérel egy Limun nevű bűnözőt, egy igazi macsót (Nikola Kojo), hogy gondoskodjon az általuk szervezett felvonulásról. A korrupt rendőrségre ugyanis nem számíthatnak, huligánok pedig azt tervezik, hogy megtámadják a felvonulás résztvevőit. A szervezőkre már az előkészületek során rárontottak. Limun azonban nem talál senkit a szerb fővárosban, aki vállalná a munkát, ezért a meleg Radmilóval és egy rózsaszín Minivel keresztül autózza a volt Jugoszláviát, hogy saját magához hasonló kétes alakokat nyerjen meg a feladatnak. Gengszter cimboráit még a balkáni háború alatt ismerte meg, amikor tagja volt egy félkatonai szerb egységnek.
Szerbiában a Parada kasszasiker lett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
