Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2015. December 02. 08:36, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Jövőre megoldódik az Iszlám Állam-probléma

Jövőre megoldódik az Iszlám Állam-probléma

A jövő évben alapvetően megoldódik az Iszlám Állam terrorszervezet jelentette probléma, és \"pár év alatt\" rendeződhet a helyzet Szíriában -

mondta az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő. Azt mondta, a két döntő kérdés az Iszlám Állam legyőzése és az Asszad-rendszer jövője lesz, ha az utóbbiban egyezségre jutnak a szíriai helyzetet befolyásoló hatalmak, nem lesz akadálya, hogy közösen vagy koordináltan lépjenek fel a terrorszervezet ellen.

A NATO már többször vesztette el hitelét, de aztán mindig visszanyeri, mert rájövünk, hogy ez nem egy tökéletes szervezet, de nincs jobb; én azt gondolom, hogy hitelesség szempontjából most elsősorban az Európai Unió van veszélyben, nem a NATO, hiszen az unió viseli ennek az egész konfliktusnak a fő terheit - fogalmazott egy kérdésre válaszolva Gyarmati István.

Szerinte akár most is kerülhet az Iszlám Állam birtokába vegyi fegyver, de Irak amerikai megszállásakor, a két ország között nyitva lévő határon keresztül is juthattak ilyenek Szíriába.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld

Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban

Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.

2026. Május 17. 14:00, vasárnap | Külföld

Brexit - A brit kormányfő egyik kihívója szerint Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az EU-hoz

Nagy-Britanniának újból csatlakoznia kell az Európai Unióhoz - mondta szombaton Wes Streeting volt brit egészségügyi miniszter, aki Keir Starmer miniszterelnök tisztségére pályázik.