Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2018. Június 03. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Jótékonysági futáson hívják fel a figyelmet a véradás fontosságára

Jótékonysági futáson hívják fel a figyelmet a véradás fontosságára

A Nemzeti Összetartozás Napján, vagyis hétfőn rajtol Budapestről az az 500 kilométeres futás, amelynek kettős célja, hogy felhívja a figyelmet a véradás fontosságára,

valamint adományokat gyűjtsön a kárpátaljai Ráton megépült Szent Mihály Rehabilitációs Központ javára - közölték a szervezők szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint az "Egy vérből vagyunk!" elnevezésű rendezvény fővédnöke Herczegh Anita, Magyarország köztársasági elnökének felesége, aki a budapesti rajtnál részt vesz a véradáson, majd öt nappal később a ráti gyermekotthonban várja a futókat, és a célba érkezést követően részt vesz a Szent Mihály Rehabilitációs Központ avató ünnepségén.

A rajtnál jelen lesz a szervező intézmények képviseletében Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai főigazgató-helyettese, Toldy-Schedel Emil, a Szent Ferenc Kórház főigazgatója és Fogarasi András, a Bethesda Gyermekkórház főigazgató-helyettese is. A katolikus és református kórház 30 fős csapata Kárpátaljára fut, ahol a Szent Mihály Rehabilitációs Központ felavatását követőn közel száz kárpátaljai gyerek egészségügyi vizsgálatát végzik el.

A futás további állomásain is (Szolnokon, Debrecenben és Nyíregyházán) véradásra várják a segíteni vágyókat - tették hozzá.

Az ultrafutók június 5-én 11 órakor érkeznek Szolnokra, ahol az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban lesz véradás 10 és 14 óra között. A futók június 6-án Debrecenbe érkeznek, ahol 14 és 18 óra között várják a véradókat a Kölcsey Központban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld

Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon

Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.

2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld

Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben

Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.

2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld

OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását

Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.