Hírek
2012. Március 11. 14:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
Indul a nyári időszámítás Amerikában - "beindul" a Fed is
A tengerentúlon már március 11-én átállnak a nyári időszámításra.
Vagyis két héten keresztül 14:30 és 21:00 között zajlik az amerikai kereskedés és a makroadatok is előrébb jönnek egy órával. Március 25, vasárnap állítunk idehaza órát, ezt követően visszaáll minden a rendes kerékvágásba.
Jövő héten már másodszorra ülésezik az amerikai jegybank idén, a kamatdöntés kedden, azaz március 13-án 19:15-kor esedékes. A januári csoportos foglalkozást követően az Equilor elemzői nem számítanak újdonságra: vagyis marad a 2 százalékos inflációs cél és a jelenlegi alacsony kamatszint pedzegetése 2014 végéig. Izgalmat az újabb amerikai pénznyomda, a QE3 bejelentése okozna; az ezzel kapcsolatos spekulációkat Bernanke márciusi eleji kongresszusi meghallgatásán stornózta. Az elmúlt héten viszont a WSJ megszellőztetett egy belsős anyagot, ami szerint az év második felében mégiscsak sor kerülhet egy okos pénznyomda beindítására. Bár ennek reálgazdasági hatásai minimálisak lennének, a várakozás bogarat ültethet a piaci szereplők fülébe, vagyis támaszt kaphatnak a piacok. Ettől függetlenül 2-3 hetes időtávon további short-nyitási lehetőségeket látnak az elemzők az amerikai és európai indexekben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
