Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2020. Május 13. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Idén eddig 35 gyalogost gázoltak halálra az utakon

Idén eddig 35 gyalogost gázoltak halálra az utakon

Idén eddig 35 gyalogos vesztette életét az utakon, közülük nyolcat kijelölt átkelőhelyen gázoltak el - közölte kedden a rendőrség a police.hu honlapon.

A közlemény szerint kedd csütörtök között tartják a Zebra tervet, amely a gyalogos közlekedésre hívja fel a figyelmet.

Mint írták, Magyarországon évente átlagosan 2500 gyalogost ütnek el, közülük körülbelül 150-en bele is halnak a balesetbe.

A járművezetőknek azt javasolták, fokozott figyelemmel és óvatossággal közelítsék az olyan helyeket - zebra, busz- vagy villamosmegálló, játszótér, óvoda, iskola környéke -, ahol gyalogosok hirtelen megjelenésére lehet számítani.

A gyalogosoknak pedig érdemes megfontolni, hogy az őket érintő baleseteken belül vezető helyen áll, hogy körültekintés nélkül lépnek az úttestre. Gyakori a tilos jelzésen, illetve a tiltott helyen való áthaladás is.

"Különösen fontos tehát a körültekintés, ami nemcsak az autóvezetők, hanem a járókelők felelőssége is" - hangsúlyozták.

Címkék: gázolás, gyalogos

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: