Hírek
2023. Március 02. 06:46, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Hótól elzárt területen rekedt embereket kellett kimenteni Mallorca szigetén
A spanyol hatóságok speciális egységeinek kellett többeket kimenteniük a rendkívüli havazás miatt Mallorca szigetén szerdán.
A sziget északnyugati részén található Sierra de Tramuntana hegyvidéki térségében mintegy másfél méternyi hó esett, és több mint egy tucatnyi közút vált teljesen járhatatlanná.
A hatóságok több riasztást is kaptak a hótorlasszal elzárt területeken rekedtektől, például egy négytagú családot egy hegyi menedékházból hoztak le helikopterrel.
A mentésben és az utak takarításában a csendőrség és a tűzoltóság mellett a spanyol hadsereg vészhelyzeti egysége is részt vesz.
A spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) tájékoztatása szerint a szokatlanul hideg időt a Juliette névű időjárási front okozza, amely a Baleár-szigetek mellett erőteljes lehűlést, szelet és csapadékot hozott az Ibériai-félsziget jelentős részére.
Minusz 10 Celsius-fok alá csökkent a minimumhőmérséklet Lérida, Teruel, Guadalajara, Cuenca, Ávila, Segovia, Soria és Zamora városokban. Havazás miatti figyelmeztetést adtak ki Asztúria, Kantábria, Kasztília és León, Baszkföld, valamint Navarra tartományokban.
Fotó: Youtube- Mallorca News
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
