Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2019. Március 21. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hét hatalmas mozdonynak megfelelő szemetet szedtek össze a sínek mentén

Hét hatalmas mozdonynak megfelelő szemetet szedtek össze a sínek mentén

A MÁV több mint 584 tonnányi illegálisan lerakott hulladékot szállítatott el területeiről eddig idén – tájékoztatta a vasúttársaság kommunikációs igazgatósága szerdán az MTI-t.

A közlemény szerint a Budapest közigazgatási határain belüli vasúti területekről megközelítőleg 342,5 tonna, vidéki MÁV-területekről pedig 241,5 tonna jogszerűtlenül elhelyezett szemetet vitetett el a vasúttársaság.

A szemét mennyiségének érzékeltetésére hozzátették: hét hatalmas mozdonynak megfelelő tömegű hulladékot gyűjtöttek össze.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld

A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést

A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.