Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2012. Január 01. 08:22, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Hatalmas adóssághegyek a városokban

Hatalmas adóssághegyek a városokban

Csaknem háromszorosára nőtt 2006 és 2010 között a megyei jogú városok adósságállománya az Állami Számvevőszék közzétett jelentései alapján.

A huszonhárom város összes adóssága a tavalyi év végén mintegy 350 milliárd forintot tett ki, miközben 2006-ban még 130 milliárdot sem ért el - írja a Magyar Hírlap.

A számvevőszék vizsgálata szerint a legnagyobb adósságot, 37,9 milliárd forintot Pécs halmozta fel 2010-re, Baranya megye központjában megháromszorozódott az eladósodottság a ciklus során, de hasonló cipőben jár az ország legnagyobb vidéki városa, Miskolc is, ahol ez idő alatt 10,9-ről 32 milliárd forintra nőtt a teljes adósság mértéke. A két nagyváros még ilyen növekményével sem lóg ki a sorból, mivel Dunaújvárosban (2010-ben 16,3 milliárd forint adósság) és Érden (10,6) majd tízszeresére nőtt az önkormányzat tartozása négy év alatt.

Az ÁSZ több város esetében azonnali intézkedéseket lát szükségesnek az adóssághegyek kezelésére, amelyek egy részét ugyanakkor sok helyen a svájci frankban és euró­ban fejlesztésre felvett óriáshitelek törlesztőrészleteinek emelkedése okozott. A számvevők szinte kivétel nélkül intézkedési tervet javasoltak az önkormányzatoknak, s arra is figyelmeztettek, hogy a nagy költségű beruházások terveit újra kellene gondolni. Figyelemre méltó, hogy azokon a helyeken (Győr, Zalaegerszeg és Veszprém) is nőtt a tartozás mértéke, ahol egyébként az ÁSZ ellenőrei stabil pénzügyi helyzetet, egyensúlyt találtak. Ráadásul még a legkisebb tartozást felhalmozó városokban is többmilliárdos az eladósodottság, így Zalaegerszegen (2,1 milliárd forint) és Salgótarjánban (3,2) is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton

2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld

Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap

Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.