Hírek
2022. Március 27. 16:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Halálosan megfenyegette édesanyját és nevelőapját egy szobi férfi

Befejezték a rendőrök annak a 40 éves szobi férfinak az ügyét, aki a gyanú szerint szóváltást követően megöléssel fenyegette meg nevelő apját és édesanyját.
A nyomozók a férfitől egy házilag készített kispuskát, hangtompítót, valamint 185 töltényt foglaltak le.
A kétségbeesett 59 éves szobi édesanya még 2021. október 22-én délután hívta a központi segélyhívót, mivel fia fegyverrel fenyegette és le akarta lőni őt és élettársát. A járőrök a helyszínen elfogták, majd előállították a 40 éves férfit – közölte a rendőrség.
A házkutatás során egy gyári elemek felhasználásával házilag készített, két darabra szétszerelt, hangtompítós kispuskát, illetve 185 töltényt találtak az egyenruhások.
Az igazságügyi fegyverszakértő megállapította, hogy a kispuska jelenlegi, szétszerelt állapotában is lőfegyvernek minősül, a 185 töltény céllövő és vadásztöltény, ami lőszernek tekintendő. A lefoglalt házi készítésű kispuskára a vonatkozó jogszabályok értelmében nem adnának ki engedélyt, a hangtompító tartását szintén engedélyhez kötik, amivel az elfogott férfi nem rendelkezett.
A munkanélküli férfi kihallgatásakor beismerte a terhére rótt bűncselekményt, a gyanúsítás ellen panasszal nem élt. Vallomásában sajátjának mondta a lefoglalt lőfegyvert és a töltényeket. Állítása szerint a felét ő csinálta, a másik felét egy külföldi kocsmában vásárolta évekkel azelőtt. Azt sem tagadta, hogy nincs fegyvertartási engedélye, és arról is beszélt, azért mondta szüleinek, hogy megöli őket, mert hirtelen felindulásból, nem tudott mást mondani, egyiküket sem akarta bántani. Alkoholista, munkanélküli életmódja állandó vitatéma közte és nevelő apja között, akinek nem tetszik semmittevése – részletezte a rendőrség.
A váci kapitányság a férfival szemben lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást befejezte, az iratokat átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán