Hírek
2021. December 05. 11:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Halálos lakástűz történt Győrben
Halálos lakástűz történt Győrben szombat este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Mukics Dániel közleménye szerint egy családi ház egyik szobája gyulladt ki, amelyet a helyszínre érkező tűzoltók több oldalról kezdtek el oltani, közben az égő szobából egy embert kivittek, és átadták a mentőknek.
A sérült életét a gyors beavatkozás ellenére sem lehetett megmenteni - írta, hozzátéve: a beavatkozást az épületben felhalmozott tárgyak és összegyűjtött papírhulladék nehezítette.
A katasztrófavédelem a tűz pontos keletkezési idejét, helyét és okát vizsgálja.
Mukics Dániel kitért arra is: a lakástüzek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza, valamint reggel hat és este tizenegy óra között keletkezik, amikor az emberek aktívak. Fontos, hogy a lakásban senki ne zárja el a menekülési utakat, és ne halmozzon fel tűzveszélyes, felesleges dolgokat - hívta fel a figyelmet a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
