Hírek
2012. Május 10. 14:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Ügyfélkapu létesíthető a kormányablakokban is
Az elektronikus ügyintézést segíti a személyes ügyfélkapu, melyet kormányablakokban is lehet létesíteni, személyes megjelenés útján, a 18. életév betöltését követően.
Az első ügyfélkapu nyitása ingyenes, létesítéséhez személyazonosító okmány, valamint érvényes, saját használatban lévő elektronikus levélcím (email-cím) szükséges.
Az ügyfélkapun keresztül számtalan ügyet el lehet intézni, néhány példa a sok közül:
- Az adóbevallást május 21-ig ügyfélkapun keresztül is be lehet küldeni az adóhatósághoz.
- A mezőgazdasági támogatások igényléséhez szükséges egységes kérelmet ügyfélkapun keresztül is be lehet nyújtani május 15-ig.
- A Takarnet 24 Internet alapú rendszeren keresztül - ügyfélkapus belépést követően -, elektronikus, nem hiteles tulajdoni lap- és térképmásolat kérdezhető le, díjfizetés ellenében.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
