Hírek
2013. Április 16. 11:06, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Garantált felvásárlási árat írna elő a multiknak a Jobbik
A Jobbik határozati javaslatban kezdeményezi, hogy a nagy áruházláncok bizonyos mezőgazdasági termékeket és alapvető élelmiszereket ne vehessenek meg a garantált felvásárlási ár alatt - jelentette be keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Volner János.
A frakcióvezető-helyettes közölte: javaslatukkal a magyar termelőket akarják megvédeni a gyilkos árverseny okozta tönkremenéstől. Egyúttal azt is el akarják érni, hogy az áruházláncok ne tudjanak visszaélni az erőfölényükkel.
A Jobbik azt szeretné, hogy a minőség versenyezzen és ne az ár – jelentette ki Volner János.
Szavai szerint az Európai Unió által bevezetett minőségbiztosítási rendszerek nem a jó, hanem az egyenletes minőséget garantálják, ennek következtében időnként silány termékek jutnak el a vásárlókhoz.
Az ellenzéki politikus arra is kitért, hogy a Jobbik hisz a verseny szabadságában, de úgy látják, hogy a nagy áruházláncok mellett maga az EU is versenytorzító módon viselkedik, hiszen különböző mértékű agrártámogatást ad a különböző országoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 17. 08:27, szombat | Belföld
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
2025. Május 17. 08:20, szombat | Belföld
Orbán Viktor: példátlan, hogy egy nem NATO-tagállam titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen
2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD
Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját
2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld
Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány
Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.