Hírek
2018. December 26. 09:50, szerda |
Külföld
Forrás: Sárközy Júlia az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Földrengés volt hajnalban Szicíliában

Földrengés rázta meg éjjel 3 óra 19 perckor a szicíliai Catania térségét, nem hivatalos adatok szerint tíz ember sérült meg, egy 80 éves férfit összedőlt lakóháza romjai alól emeltek ki.
A 4.8-as erősségű rengés epicentruma Viagrande és Trecastagni térségében volt Cataniától északra.
A legtöbb kár Fleriben és a szomszédos Zafferana Etnea kisvárosában történt, ahol a felébredt lakosok kirohantak az utcára. Tíz ember sérült meg, több épület szenvedett kárt, megrepedt vagy bedőlt.
A Catania-Messina autósztrádát lezárták. A cataniai repülőtér működik.
Az Etna december 24-i kitörése óta 73 földrengést mértek, ez volt eddig a legerősebb.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték
2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert
Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld
Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében
Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.