Városlista
2025. szeptember 12, péntek - Mária

Hírek

2017. November 20. 07:23, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Erős földrengés és szökőár a Csendes-óceánon

Erős földrengés és szökőár a Csendes-óceánon

Hetes erősségű földrengés volt hétfő hajnalban a Csendes-óceánon az új-kaledóniai Loyalty-szigetektől 80 kilométerrel keletre, és ez kisebb szökőárt váltott ki Új-Kaledóniánál és Vanuatunál - jelentették hírügynökségek.

A földrengés közép-európai idő szerint vasárnap 23 óra 43 perckor történt. Ennek hatására a hawaii székhelyű csendes-óceáni cunamijelző központ (PTWC) szökőárriadót rendelt el a rengés 300 kilométeres körzetében, és figyelmeztetett, hogy akár egy méter magas hullámok érhetik Új-Kaledónia partjait, valamint ennél kisebbek Vanuatuét. A szigetországokban a hatóságok óvatosságból evakuálást rendeltek el. Később a központ jelezte, hogy a veszély jórészt elmúlt. A lakosok csak kisebb vízszintemelkedést észleltek. Kárról egyelőre nem érkezett jelentés.

Tizenkét órán belül ez volt a második jelentős földrengés a térségben, és a harmadik az elmúlt hónapban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.

2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen

Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.

2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása

Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.

2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld

Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben

Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez