Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2015. Szeptember 30. 07:02, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Elkészült az országos árvízi kockázatkezelési stratégia

Elkészült az országos árvízi kockázatkezelési stratégia

Elkészült az országos árvízi kockázatkezelési stratégia - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) kedden az MTI-vel,

hozzátéve: a 2014 és 2020 közötti árvízvédelmi fejlesztési projekteket már ennek a stratégiának a figyelembevételével valósítják meg a vízügyi szakemberek.

A közleményben azt írták: az elmúlt évek szélsőséges időjárási és az ezzel együtt járó árvízi, illetve aszályjelenségek egyértelműen felhívták a figyelmet arra, hogy a korábbi vízgazdálkodási gyakorlat nem tartható fenn, ezért a hatékony árvízi védekezés érdekében az OVF árvízi kockázati térképezésen alapuló stratégiai kockázatkezelési tervet készített.

Az árvízi kockázati térképezés és stratégiai tervezés programja 2008-ban indult. A most zárult projekt során meghatározták az elöntési veszély mértékét és térképen is bemutatva részletesen ábrázolták az ország területén lévő árvízi kockázatokat.

Hozzátették, a kockázatkezelési tervezés 50 éves időhorizontot ölel fel, ez figyelembe veszi az éghajlatváltozás hatásait, valamint azokat a demográfiai és gazdasági változásokat, amelyek befolyásolhatják a kockázatok mértékét.

Az OVF kiemelte, hogy az országos árvízi kockázatkezelési stratégia kidolgozása és az abban foglaltak megvalósítása jelentősen hozzájárul az árvízi és a belvízi veszélyhelyzetek eredményes kezeléséhez, a megfelelő védekezés tervezéséhez és végrehajtásához, a várható klímaváltozás okozta szélsőséges árvízi helyzetek kezeléséhez.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák