Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2017. Október 06. 16:00, péntek | Bulvár
Forrás: mti

Életműdíjat kap George Clooney

Életműdíjat kap George Clooney

Életműdíjával tünteti ki George Clooney színész-rendezőt az Amerikai Filmintézet (AFI).

A filmintézet csütörtökön jelentette be, hogy az 56 éves Clooney lesz a 46. életműdíjasa. A filmes a fiatal életműdíjasok közé tartozik, de két éve már megkapta a Hollywoodban akkreditált külföldi újságírók életműdíját, a Cecil B. DeMille-díjat is.

Howard Stringer, az AFI igazgatótanácsának elnöke "Amerika főszereplőjének" nevezte Clooneyt, és olyan mai filmikonként beszélt róla, aki "a múló csillogást vad szenvedéllyel ötvözi, hogy a művészet túlmutasson a filmvásznon".

Clooney legutóbb Suburbicon - Tiszta udvar, rendes ház című rendezésével hívta fel magára a figyelmet, amely az ötvenes évek kisvárosi Amerikájában játszódik, és egy család történetén keresztül súlyos társadalmi kérdésekkel foglalkozik.

Az Amerikai Filmintézet életműdíját 2018 júniusában Los Angelesben adják át.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:10, péntek | Bulvár

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank aranytartalékának ellenőrzése

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) aranytartalékának ellenőrzése; a Magyarországon őrzött 94,73 tonna aranytartalék kifogástalan állapotban van - közölte az MNB csütörtökön a Facebook oldalán.

2025. Július 02. 07:52, szerda | Bulvár

Hőség - Olaszországban munkavégzési korlátozásokat vezettek be a hőség miatt

A rendkívüli hőség miatt tucatnyi olaszországi tartományban a déli óráktól egészen délután közepéig korlátozzák a szabadtéri munkavégzést.

2025. Július 01. 07:42, kedd | Bulvár

Megválik különvonatától a brit királyi család

Több mint másfél évszázad után, költségtakarékossági okokból megválik különvonatától a brit királyi család.

2025. Június 30. 07:26, hétfő | Bulvár

Orbán Viktor az Axiom-4 küldetésben részt vevő Kapu Tibor magyar űrhajóssal beszélgetett

Orbán Viktor miniszterelnök videokapcsolaton keresztül beszélt az Axiom-4 küldetésben részt vevő Kapu Tibor magyar űrhajóssal vasárnap délután.